Przejdź do treści strony

Podziękowanie z Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koła Miejsko-Powiatowego w Działdowie…

Do Szpitala MSWiA w Olsztynie wpłynęło szczególne podziękowanie za udział pracownika SP ZOZ MSWiA z W-MCO w Olsztynie dr Barbary Domagały w Obchodach 25-lecia Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Podczas wykładu dr Barbary Domagały pt. „Nowoczesne metody leczenia cukrzycy” doszło do niecodziennego zdarzenia – zasłabnięcia jednej z uczestniczek odczytu… poniżej zamieszczamy treść podziękowania Prezesa Stowarzyszenia:

„Chciałbym serdecznie podziękować za umożliwienie dr Basi Domagale wzięcia udziału jako prelegent w obchodach 25-lecia Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Działdowie, połączonych z uroczystym wręczeniem sztandaru. W wydarzeniu wzięli udział politycy, samorządowcy, księża, prezes PSD w Polsce, diabetycy a całość miała wyjątkowo podniosły charakter. Kulminacyjnym momentem był wykład Pani Doktor, który wszystkich zachwycił. Merytorycznie i emocjonalnie był doskonały. Pełen informacji, który zmusza do refleksji zarówno pacjentów jak i ludzi, którzy mają wpływ na cenę leczenia w Polsce. Niemniej jednak, na największą pochwałę zasługuje postawa Pani Doktor w sytuacji, do której doszło podczas niego. Otóż jedna ze słuchaczek doznała drgawek, prawdopodobnie ataku epilepsji, być może objawów powiązanych z udarem. Sytuacja wyglądała dramatycznie, lecz Pani doktor zachowała się doskonale, stawiając diagnozę, wykluczając prawdopodobieństwo hipoglikemii i udzielając chorej, razem z pielęgniarką znajdującą się na sali, pierwszej pomocy na oczach wszystkich zgromadzonych. Asystowanie jej w tak surrealistycznej sytuacji, napawało mnie szczerą dumą.
Oczywiste jest, że w Państwa zawodzie jest się gotowym do niesienia pomocy praktycznie zawsze, niemniej jednak tak niespodziewana sytuacja, wyglądająca naprawdę dramatycznie, a w niej postawa Pani Doktor, która zachwyciła wszystkich (o czym niech świadczą podziękowania wysłane mi prezes PSD w Polsce), skłoniły mnie do napisania tego maila.
Gdy emocje już opadły, chora została zabrana przez karetkę do szpitala, Pani Doktor dokończyła wykład i to w taki sposób, że ma już chętnych, którzy chcą by ich leczyła. O powikłaniach słuchali już wszyscy… Chciałbym jeszcze raz podziękować za umożliwienie udziału doktor Basi Domagale, w tym wydarzeniu, ale także szczerze pogratulować takiego pracownika, który oprócz tego, że jest silnym ogniwem Waszego znakomitego zespołu, pokazał zarówno teoretycznie jak i w praktyce, jak cenne jest dobro pacjenta, a przy okazji godnie reprezentował szpital MSWiA”

Gratulujemy Pani Doktor, nie tylko zajmującego odczytu na temat współczesnych metod leczenia cukrzycy, ale przede wszystkim, właściwej postawy każdego lekarza i godnego reprezentowania Naszego Szpitala. Dziękujemy!

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter