Przejdź do treści strony
Olsztyńskie Spotkania z Kardioonkologią

Olsztyńskie Spotkania z Kardioonkologią

25 kwietnia br. odbyła się kolejna edycja Olsztyńskich Spotkań z Kardioonkologią, jak zwykle bardzo dobrze przyjęta przez środowisko lekarzy Warmii i Mazur. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Oddziału Olsztyńskiego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Spotkanie, jak w poprzednich edycjach poprowadzili: dr hab. n. med. Radosław Grabysa oraz dr hab. n. med. Tomasz Kubiatowski.

Prelegentami byli:

Prof. Maciej Banach – kierownik Zakładu Kardiologii Prewencyjnej i Lipidologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego (Nr 1 na liście stu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie w 2024 wg rankingu Pulsu Medycyny)
„Wyzwania w leczeniu dyslipidemii – skuteczność i bezpieczeństwo bez kompromisów. Pitawastatyna jako nowa możliwość terapeutyczna”

Prof. Filip Szymański – kierownik Katedry Chorób Cywilizacyjnych Collegium Medicum Uniwersytetu Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Prezes Polskiego Towarzystwa Chorób Cywilizacyjnych.
„Nadciśnienie tętnicze, problemy metaboliczne, nowotwory jako przykłady chorób cywilizacyjnych – jak zapobiegać i leczyć?”

Ostatnie Olsztyńskie Spotkania z Kardioonkologią to już kolejna edycja spotkań lekarzy specjalistów w zakresie kardiologii i onkologii z całej Polski organizowana na terenie Warmii i Mazur.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter