Przejdź do treści strony
Trwają ostatnie przymiarki do otwarcia nowej Sali Obsługi Klienta w Olsztynie

Nowa Sala Obsługi Klienta Narodowego Funduszu Zdrowia w Olsztynie

Sala Obsługi Klienta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, która dotychczas funkcjonowała w budynku przy ul. Żołnierskiej 16 w Olsztynie, od poniedziałku, 7 czerwca b.r. zostanie uruchomiona w biurowcu przy ul. Głowackiego 14 vis a vis Olsztyńskiego Teatru Lalek. Sala mieścić się będzie na parterze.

Nowe miejsce to 220 m kw., 7 wydzielonych stanowisk do obsługi bezpośredniej klientów w tym 2 z udogodnieniami dla osób ze specjalnymi potrzebami, tj. pętlą indukcyjną dla osób niedosłyszących oraz regulowanym do wysokości 180 cm blatem.

  • Jesteśmy dumni, że możemy zaprosić wszystkich olsztynian do naszej nowej Sali Obsługi przy ul. Głowackiego 14. – mówi Joanna Eljasiak, zastępca dyrektora ds. służb mundurowych Warmińsko-Mazurskiego OW NFZ. – Mamy tu podjazd dla niepełnosprawnych, windę, miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Raz w tygodniu Sala Obsługi Klienta otwarta będzie do godziny 18.00, aby osoby pracujące mogły również skorzystać z obsługi bezpośredniej. Raz w tygodniu będzie także obowiązywać tzw. cicha godzina przewidziana przede wszystkim z myślą o klientach z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Podczas tej godziny przyciemnimy światła, wyciszymy telefony, dzięki czemu taka osoba będzie mogła czuć się bardziej komfortowo.

Oprócz tego w nowej Sali Obsługi Klienta przy ul. Głowackiego 14 znajdą się pokoje do rozmów z klientami w sprawach wymagających zapewnienia intymności, pokój do spraw związanych z profilaktyką i promocją zdrowia oraz pokój do obsługi świadczeniodawców.

  • Sala będzie wyposażona w stanowisko komputerowe dla klientów w celu samodzielnego generowania wniosków o dostęp do profilu zaufanego oraz Internetowego Konta Pacjenta, a także pokój dla opiekuna z dzieckiem wyposażony m.in. w przewijak, fotel do karmienia dla mamy jak również fotelik do karmienia dla dziecka, czajnik, podgrzewacz.
  • Wielu klientów odwiedza nas z małymi dziećmi, dlatego za jakiś czas uruchomimy dla maluchów Kącik Małego Klienta. – informuje Martyna Politowska, kierownik Działu Obsługi Klientów. – Tu każde dziecko będzie mogło zająć się zabawą w bezpiecznym odpowiednio wydzielonym miejscu (tablica manipulacyjna, książeczki i zabawki edukacyjne, sensoryczne, kolorowanki), a w tym czasie rodzic będzie mógł spokojnie załatwić sprawy z jakimi do nas przyszedł. Z uruchomieniem kącika czekamy jeszcze na zniesienie ograniczeń epidemicznych. – dodaje.

Dużym ułatwieniem jest także możliwość umówienia wizyty przez internet przez system rejestracji. Wystarczy wejść na stronę www.nfz-olsztyn.pl

Ważne. Ze względu na bezpieczeństwo klientów, obsługa wciąż odbywa się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Na salę wpuszczane są wyłącznie osoby z zasłoniętymi ustami i nosem, po zdezynfekowaniu rąk i z zachowaniem bezpiecznego dystansu.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter