41. Kongres Société Internationale d’Urologie SIU odbył się w połączeniu z 10. Międzynarodową Konferencją Urologiczną Emirates Urological Society EUS i miał na celu zbliżenie urologów oraz wzmocnienie opieki urologicznej i badań na całym świecie. Kongres dostarczył aktualnych informacji na temat najnowszych trendów i badań pomagających uczestnikom w ich codziennej praktyce.
Naukowy udział w Międzynarodowym Kongresie Urologicznym, który odbył się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w dniach od 10 do 14 listopada br. zaznaczyli: dr hab. n. med. Marek Roslan oraz dr n. med. Maciej Przudzik z Kliniki Urologii i Onkologii Urologicznej SP ZOZ MSWiA w Olsztynie. Była to pierwsza stacjonarna konferencja międzynarodowa SIU od początku pandemii SARS-CoV-2, a trzecia z rzędu, na której dr Maciej Przudzik prezentował swoje prace naukowe. W tym roku był to film o jednoportowej naprawie złożonej przetoki pęcherzowo-pochwowo-odbytniczej. To jedna z dwóch prac nadesłanych z Polski, które zostały przedstawione na Kongresie w Dubaju. Gratulując zaproszenia do udziału w prestiżowym Międzynarodowym Kongresie Urologicznym, z zainteresowaniem oczekujemy dalszych informacji na temat aktywności naukowej i spektakularnych sukcesów kadry medycznej Naszego Szpitala.
Société Internationale d’Urologie to jedno z największych i najprężniejszych towarzystw medycznych, skupiających lekarzy specjalistów z całego świata (ponad 10 000 członków Towarzystwa z ponad 130 krajów / regionów). Towarzystwo zostało założone w Paryżu w 1907 roku przez dr. Jeana Casimira Félixa-Guyona, a w 1999 roku SIU utworzyła stałą siedzibę w Montrealu w Kanadzie. Misją Towarzystwa jest umożliwienie urologom we wszystkich krajach, poprzez międzynarodową współpracę w dziedzinie edukacji i badań, stosowania najwyższych standardów opieki urologicznej wobec swoich pacjentów. SIU jest główną międzynarodową platformą zrównoważonej edukacji urologicznej i wspólnych działań filantropijnych mających na celu poprawę opieki urologicznej.
Główne cele SIU:
- stworzenie i utrzymanie możliwie najlepszych warunków przekazywania informacji naukowych;
- promowanie zarówno formalnych, jak i nieformalnych kontaktów między krajowymi towarzystwami urologicznymi;
- wspieranie współpracy między urologami ze wszystkich części świata pomimo różnic w warunkach materialnych, obaw zawodowych i poglądów politycznych.