Przejdź do treści strony

Najnowocześniejszy zestaw laparoskopowy

Lekarze szpitala MSWiA w Olsztynie mogą korzystać już z najnowocześniejszego obecnie zestawu do operacji laparoskopowych i endoskopowych. To urządzenie z torem wizyjnym 4K.

Tor dostarcza obraz pola operacyjnego o dużej rozdzielczości, umożliwiając precyzyjne rozpoznawanie i preparowanie nawet bardzo małych struktur anatomicznych. W efekcie operowanie staje się bardziej dokładne i szybsze.

Dodatkowym udogodnieniem zestawu jest specjalne hybrydowe urządzenie do cięcia i koagulacji tkanek Thunderbeat, które łączy w sobie zalety klasycznej elektrokoagulacji oraz noża ultradźwiękowego.

Należy podkreślić, że w zestawie są dwa monitory, ułatwiające zachowanie naturalnej pozycji ciała chirurgom. To zapewnia bardziej komfortowe śledzenie pola operacyjnego oraz lepsze asystowanie wszystkim uczestnikom zespołu operacyjnego.

Zasadnicze przeznaczenie tego zestawu to techniki laparoskopowe, które najczęściej są wykonywane przez chirurgów, ginekologów i urologów. Jednak urządzenie może być również stosowane w endoskopowych operacjach ortopedycznych, gastroenterologicznych i uroginekologicznych. Zalety znakomitego obrazu w nowym torze wizyjnym szczególnie zauważalne są w trakcie procedur onkologicznych.

Obecnie w Klinice Urologii MSWiA, dzięki najnowocześniejszemu setowi laparoskopowemu, wykonywane są m.in. operacje usunięcia guza nerki, prostaty, nowoczesne na skale światową leczenie jednoportowe jatrogennych przetok oraz kamicy pęcherza moczowego.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter