Przejdź do treści strony

Leczymy przez żywienie – i jesteśmy doceniani!

Nasza troska o pacjentów po raz kolejny zyskała uznanie w oczach ekspertów! Szpital MSWIA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie, jako jedna z nielicznych placówek w Polsce i w regionie, został wyróżniony w II edycji programu „Szpital Dobrej Praktyki Żywienia Klinicznego – Leczenie przez żywienie”.

Do programu zgłosiło się 58 placówek z całego kraju. Rada ekspertów, po przeprowadzeniu certyfikacji, nagrodziła 19 szpitali – w tym dwa na Warmii i Mazurach. Otrzymanie certyfikatu potwierdza prowadzenie żywienia klinicznego na najwyższym poziomie.

Eksperci podkreślają, że leczenie przez żywienie jest szansą na szybszy powrót do zdrowia.

Żywienie kliniczne polega na podawaniu odpowiednich dawek substancji odżywczych (energii, białka, elektrolitów, witamin, pierwiastków śladowych i wody) w postaci płynnych diet doustnych lub sztucznego odżywiania (żywienie dojelitowe lub pozajelitowe). Odpowiedni dobór diety i sposobu jej podania pozwala poprawić lub utrzymać stan odżywienia pacjenta, a w wielu przypadkach jest gwarancją szybszego powrotu do zdrowia.

– Bardzo dziękujemy za to wyróżnienie. Do dla nas ogromny zaszczyt, a jednocześnie cieszymy się, że spełniliśmy wysokie wymagania. Zawsze wspieramy naszych pacjentów. Z drugiej strony to również wyzwanie, żebyśmy wciąż ponosili standard leczenia w naszej placówce – mówi dr. n. med. Sylwia Lisieska – Żołnierczyk, Przewodnicząca Komitetu Żywieniowego Szpitala MSWIA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie.

Źródło: leczenieprzezzywienie.org

Tytuł Szpitala Dobrej Praktyki Żywienia Klinicznego został przyznany na dwa lata.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter