Przejdź do treści strony

Książki dla pacjentów Polikliniki Olsztyńskiej

W dniach od 26 listopada do 17 grudnia br. Biblioteka Nr 12 – Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, Fundacja Pomoc w Komunikowaniu Się oraz Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych im. Polaków spod Znaku Rodła zorganizowali i przeprowadzili pierwszą akcję pn. „Świąteczna Zbiórka Książek” dla pacjentów Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie.

Akcja koordynowana przez Panią Mirę Linga-Cielecką, Małgorzatę Konczanin oraz Izabelę Radek-Beczak przerosła najśmielsze oczekiwania Organizatorów, ponieważ udało się zebrać aż 545 pozycji książkowych (albumy, powieści i opowiadania obyczajowe, powieści historyczne, opowiadania fantastyczno-naukowe, literatura współczesna, pozycje biograficzne, powieści i opowiadania dla młodzieży, literatura piękna…).

20 grudnia br. nastąpiło uroczyste przekazanie zebranych książek
na ręce Dyrektora SP ZOZ MSWiA z W-MCO w Olsztynie Pani Krystyny Futymy. Pani Dyrektor, dziękując Organizatorom za pamięć i wybranie Naszej Placówki na adresata tej szczególnej zbiórki, podkreśliła wartość słowa pisanego i stworzonego tam świata literackiego na choćby czasowe zapomnienie o kłopotach zdrowotnych oraz właściwe przeżycie tego świątecznego czasu przez pacjentów Szpitala. Zadeklarowała, że książki po przeprowadzeniu procesu ozonowania, niezwłocznie trafią do każdego pacjenta we wszystkich oddziałach szpitalnych. W akcję przekazania książek przez Organizatorów z ramienia Szpitala zaangażowani byli również: Pełnomocnik ds. Praw Pacjenta oraz Rzecznik prasowy Polikliniki Olsztyńskiej.

Jeszcze raz dziękując Organizatorom, tj. Bibliotece Nr 12 – Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, Fundacji Pomoc w Komunikowaniu Się oraz Zespołowi Szkół Ekonomiczno-Handlowych im. Polaków spod Znaku Rodła, dla dobra naszych pacjentów liczymy na podobną współpracę w przyszłości.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter