Przejdź do treści strony

Kolejne książki dla pacjentów Polikliniki Olsztyńskiej

W ramach akcji „Świąteczna Zbiórka Książek” przeprowadzonej w dniach od 1 do 10 grudnia br. przez Bibliotekę Nr 12 – Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, Fundację Pomoc w Komunikowaniu Się, Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych im. Polaków spod Znaku Rodła oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Miłakowie do pacjentów Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie trafi ponad 1000 pozycji książkowych. Jest to kolejna, po ubiegłorocznej (545 szt.), akcja zbiórki książek dla pacjentów Szpitala MSWiA w Olsztynie.
Akcja koordynowana przez Panią Mirę Lingę-Cielecką, Małgorzatę Konczanin, Justynę Gołębiewską-Farys oraz Izabelę Radek-Beczak po raz kolejny przerosła najśmielsze oczekiwania Organizatorów, ponieważ udało się zebrać aż 1022 pozycje książkowe (albumy, powieści i opowiadania obyczajowe, powieści historyczne, opowiadania fantastyczno-naukowe, literatura współczesna, pozycje biograficzne, powieści i opowiadania dla młodzieży, literatura piękna…)

22 grudnia br. nastąpiło przekazanie zebranych książek „na ręce” przedstawiciela Szpitala SP ZOZ MSWiA z W-MCO w Olsztynie. Dziękując Organizatorom za pamięć i wybranie Naszej Placówki na adresata tej szczególnej zbiórki, podkreślamy wartość słowa pisanego i stworzonego tam świata literackiego na choćby czasowe zapomnienie o kłopotach zdrowotnych oraz właściwe przeżycie tego świątecznego i poświątecznego czasu przez pacjentów naszego Szpitala. Książki trafią do każdego pacjenta we wszystkich oddziałach szpitalnych, a także do pacjentów w ramach jednodniowej terapii onkologicznej.
Jeszcze raz dziękując Organizatorom, tj. Bibliotece Nr 12 – Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, Fundacji Pomoc w Komunikowaniu Się, Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu im. Jana Pawła II w Miłakowie oraz Zespołowi Szkół Ekonomiczno-Handlowych im. Polaków spod Znaku Rodła, liczymy na podobną współpracę w przyszłości.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter