Przejdź do treści strony
Logo konferencji

Jesienne Spotkania z Kardioonkologią 2023

Z aktywnym udziałem kadry naukowo-medycznej Szpitala Klinicznego MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie odbyło się kolejne już z cyklu spotkań lekarzy specjalistów w zakresie onkologii „Jesienne Spotkania z Kardioonkologią”.

Zgodnie z tradycją, to już kolejna odsłona Szpitala Klinicznego MSWiA z W-MCO w Olsztynie jako ośrodka medycznego specjalizującego się w szeroko pojętej onkologii i dzielącego się swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem w tej dziedzinie.
Uroczystego otwarcia V Olsztyńskich Spotkań z Kardioonkologią zorganizowanych w Hotelu Omega dokonali: kierujący Oddziałem Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii i Kardiologii Onkologicznej dr hab. n. med. Radosław Grabysa oraz dr hab. n. med. Tomasz Kubiatowski. W spotkaniu uczestniczył także kierujący Kliniką Onkologii i Immunoonkologii z Oddziałem Dziennym Terapii Onkologicznej dr hab. n. med. Tomasz Lewandowski.

„Nowy świat leczenia przeciwzakrzepowego w kardioonkologii” takie ujęcie współczesnej problematyki leczenia przeciwzakrzepowego zaprezentował gość konferencji prof. dr hab. n. med. Krzyszsztof Filipiak z Instytutu Nauk Klinicznych Uczelni Medycznej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.
„Wytyczne kardioonokologiczne okiem praktyka” to temat wystąpienia prof. dra hab. n. med. Radosława Przemysława Leszka z Kliniki Niewydolności Serca i Transplantologii Narodowego Instytutu Kardiologii Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
„Pacjent kardioonkologiczny w codziennej praktyce…” problematyka w ujęciu dr n. med. Anety Klotzki Kliniki Kardiologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Poznaniu.
„Chory z zakrzepicą. Kiedy podjerzewać nowotwór?” to tematytka poruszona przez kierującego Kliniką Onkologii i Immunoonkologii z Oddziałem Dziennym Terapii Onkologicznej Szpitala Klinicznego MSWiA w Olsztynie dra hab. n. med. Tomasz Lewandowskiego.

Program konferencji

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter