Przejdź do treści strony

I Memoriał Polskiego Stowarzyszenia Tenisowego Lekarzy

W zdrowym ciele, zdrowy duch… najlepiej wiedzą o tym lekarze, którzy wzięli udział w I Memoriale Prezesa Honorowego Polskiego Stowarzyszenia Tenisowego Lekarzy dra Zbigniewa Frenszkowskiego.
Turniej odbył się w dniach 25-27 sierpnia 2023 r. na obiektach Klubu Tenisowego Olsztyn-Jakubowo przy ul. Radiowej 32. Organizatorem Turnieju pod auspicjami Polskiego Stowarzyszenia Tenisowego Lekarzy był dr Zbigniew Żęgota – kierujący Oddziałem Ortopedii, Traumatologii i Onkologii Narządu Ruchu Szpitala MSWiA w Olsztynie.

Ceremonię otwarcia Turnieju swoją obecnością zaszczyciła wnuczka dra Frenszkowskiego, która z nostalgią wspominała dziadka jako czynnie uprawiającego tenis ziemny do późnych lat życia.
„Dziadek, odkąd pamiętam był osobą bardzo aktywną, zaszczepił we mnie pasję do sportu… dzięki niemu i z nim wzięłam udział w wielu turniejach tenisowych, również w tych zagranicznych” – Justyna Frenszkowska-Giedrojć.

Pierwsze w historii Mistrzostwa Polski w Tenisie Ziemnym Lekarzy odbyły się w 1991 roku w Olsztynie, a ich pomysłodawcą i organizatorem był nieżyjący już Prezes Olsztyńskiego Towarzystwa Tenisowego Pan Zbigniew Frenszkowski. Historia zatoczyła koło – lekarze w tym roku powrócili „do korzeni” i rywalizowali o tytuły mistrzowskie również w Olsztynie, tym razem w I Memoriale Prezesa Honorowego Polskiego Stowarzyszenia Tenisowego Lekarzy dra Zbigniewa Frenszkowskiego. Przez trzy dni, przy sprzyjającej aurze 53 zawodników z różnych ośrodków medycznych w kraju od Wejcherowa po Wrocław…, od Szczecina po Białystok… walczyło o zwycięstwo w singlu, deblu i mikście.
W trakcie zaciętej, niemniej jednak przyjaznej rywalizacji wyłoniono zwycięzców, wśród których nie zabrakło zawodników reprezentujących Szpital MSWiA w Olsztynie w następujących kategoriach turniejowych:

  • Gra Podwójna Mężczyzn MS 45-55 – Zbigniew Żęgota / Tomasz Zwierski
  • Gra Pojedyńcza Mężczyzn MS 35 – Kamil Cyganiuk
  • Gra Pojedyńcza Mężczyzn MS 50 – Zbigniew Żęgota

Gratulując Zwycięzcom, zachęcamy do każdej formy aktywności fizycznej, niekoniecznie turniejowej!

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter