Przejdź do treści strony

FÊTE DE LA MUSIQUE w SP ZOZ MSW z W-MCO w OLSZTYNIE – 21.06.2013 r.

Okazją do zajęcia miejskiej przestrzeni przez muzyków będzie piątek 21 czerwca 2013 roku, pierwszy dzień lata, od 1982 roku kojarzony ze Świętem Muzyki. Fête de la Musique powstało z inicjatywy Marcela Landowskiego, francuskiego kompozytora polskiego pochodzenia, spopularyzowane przez Jacka Langa, ministra kultury Francji. Oryginalna nazwa w języku francuskim – „Fête de la Musique” – jest grą słów, homofonem wyrażenia „Faites de la musique!” (pol. Róbcie muzykę!), które stało się przewodnim zawołaniem do uczestnictwa w imprezie.

Muzyka jest tu spoiwem, łączącym ludzi w różnym wieku, o różnym pochodzeniu i statusie społecznym. Dziś Święto Muzyki jest już wydarzeniem międzynarodowym, obchodzonym w ponad 300 miastach, 100 krajach i na 5 kontynentach. Nieważne, czy artyści zajmują się muzyką zawodowo czy amatorsko, grają czy śpiewają, nieważne także, jakiego rodzaju i w jakim stylu tworzą.

Podczas pierwszej olsztyńskiej edycji Święta Muzyki w Patio Zakładu Radioterapii SP ZOZ MSW z W-MCO w Olsztynie wystąpi Zespół Wokalny MSW. Siłą Święta Muzyki jest to, że nie ma ona jednego epicentrum, ale powstaje w wielu miejscach na zasadzie ruchu społecznego i współpracy obywateli, z których każdy dokłada swoją „cegiełkę”, dlatego zapraszamy serdecznie wszystkich na to niezwykłe wydarzenie.

PIĄTEK, 21 CZERWCA 2013 R., GODZINA 13:00 – PATIO ZAKŁADU RADIOTERAPII.

Galeria Zdjęć

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter