Przejdź do treści strony

ESMO Medical Oncologist’s Recertification Approval

Michał Gola, rezydent onkologii klinicznej Kliniki Onkologii I Immunoonkologii z Oddziałem Dziennym Terapii Onkologicznej Szpitala Klinicznego MSWiA w Olsztynie, doktorant w Katedrze Histologii i Embriologii Człowieka na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie uczestniczył w Walencji w Międzynarodowym Kursie z ESMO dedykowanym głównie dla lekarzy rezydentów.
Cele szkolenia:

  • Poznanie najlepszej praktyki klinicznej w multidyscyplinarnym leczeniu raka jelita grubego w leczeniu adjuwantowym i przerzutowym;
  • Zrozumienie znaczenia patologii, histopatologicznych i molekulopatologicznych czynników prognostycznych;
  • Zapoznanie się z kolejnością leczenia, zdarzeniami niepożądanymi i sytuacjami szczególnymi w leczeniu raka jelita grubego.

„Jakość i zasady dobrego raportu patologicznego. Biomarkery histopatologiczne i molekulopatologiczne”, „Chemioterapia neoadjuwantowa w zlokalizowanym raku jelita grubego jako potencjalna opcja”, „Leczenie pacjentów z chorobą cheooporną: wyzwania i możliwości” to jedne z wielu tematów kursu poruszonych podczas zajęć dla lekarzy onkologów z całej Europy.

ESMO Medical Oncologist’s Recertification Approval (MORA) to certyfikat ustawicznego kształcenia medycznego, który pozwala członkom ESMO zachować certyfikat w dziedzinie onkologii medycznej.

Ponowna certyfikacja jest konieczna, aby onkolodzy medyczni mogli pozostać profesjonalnie certyfikowani przez ESMO. Gwarantuje ona, że certyfikowany onkolog medyczny stale aktualizuje swoją wiedzę i nadal posiada niezbędne umiejętności i standardy do wykonywania zawodu onkologa medycznego. Certyfikacja trwa 5 lat.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter