Przejdź do treści strony

Dr Parfianowicz na emeryturze

W zawodzie pracował… 50 lat – teraz przeszedł na zasłużoną emeryturę. Dr Jarosław Parfianowicz w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko – Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie spędził ostatnie 16 lat swojej kariery.

Dr Jarosław Parfianowicz urodził się 26 października 1946 roku w Łodzi. W tamtejszej Akademii Medycznej w 1970 roku uzyskał dyplom lekarza. Jednak od początku swojej zawodowej kariery był związany z Olsztynem.

Przez 11 lat był lekarzem asystentem Działu Anestezjologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, następnie od 1973 do 1986 roku lekarzem zespołu reanimacyjnego Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie, od 1974 do 1981 roku zastępcą kierownika Działu Anestezjologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie od 1985 do 1989 roku kierownikiem Pogotowia Ratunkowego PKP w Olsztynie, od 1997 do 2001 roku kierownikiem Izby Przyjęć Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie, a od 2001 do 2004 roku – ordynatorem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie. W 2004 roku dr Jarosław Parfianowicz zaczął pracę w olsztyńskiej Poliklinice. Został ordynatorem nowo utworzonego Klinicznego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.  

Od początku istnienia Oddział szedł własną, unikalną na skalę kraju drogą. Jako pierwszy w Polsce powołał do życia Patrol Reanimacyjny zapewniający bezpieczeństwo wewnętrzne szpitala, jako pierwszy zatrudnił ratowników medycznych, stworzył namiastkę laboratorium zapewniającą błyskawiczną diagnostykę przy łóżku chorego i uruchomił przy Ośrodku Szkoleń Ratowniczych pracownię do ćwiczeń symulowanych z zaawansowanymi technicznie fantomami. W 2012 roku jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy system oceny ryzyka przy przyjęciu pacjenta do oddziału – Manchester Triage System. Dzięki temu Oddział zapewnia bezpieczeństwo pacjentom, realizuje procedury, które są wykonywane w stanach nagłego, bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia. Dodatkowo realizujemy zabezpieczenia medyczne ryzykownych akcji policji, ABW, SOP, czy zapewniając bezpieczeństwo osobistościom państwowym i gościom zagranicznym w trakcie ich wizyt na Warmii i Mazurach

Dr Jarosław Parfianowicz był również m.in. konsultantem wojewódzkim w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii, kierownikiem specjalizacji 28 lekarzy, specjalizujących się na I° i II° z anestezjologii i intensywnej terapii, wykładowcą i egzaminatorem na wielu kursach doskonalących kadrę medyczną.

Dr Parfianowicz jest miłośnikiem podróży i fotografii krajobrazowej, a na koncie ma liczne wystawy swoich prac. Był również autorem i redaktorem „Biuletynu Lekarskiego”.

Otrzymał Złoty Krzyż Zasługi,Medal Za Zasługi w Ochronie Zdrowia oraz Medal za Wieloletnią Służbę.

Dr. Jarosławowi Parfianowiczowi dziękujemy za wieloletnią współpracę i wkład w rozwój naszej placówki. Życzymy również powodzenia i spełnienia na zasłużonej emeryturze!

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter