Przejdź do treści strony

Czy dieta ma znaczenie w leczeniu raka?

Na to i wiele innych pytań odpowiedź mogą znaleźć pacjenci Warmińsko-Mazurskiego Centrum Onkologii SP ZOZ MSWiA w Olsztynie, którzy biorą udział w cyklu szkoleń prowadzonych przez specjalistę onkologii klinicznej i chorób wewnętrznych panią lek. Beatę Tomaszewską z Kliniki Onkologii i Immunoonkologii. Spotkania dotyczące wpływu diety stosowanej w chorobie nowotworowej odbywają się, oczywiście przy zachowaniu reżimu sanitarnego, w sali konferencyjnej Olsztyńskiej Polikliniki i cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Zarówno podczas spotkania jak i po jego zakończeniu pacjenci onkologiczni zadają wiele pytań, na które prowadząca udziela wyczerpujących odpowiedzi, zaskarbiając sobie ich niekłamaną sympatię.

Jaka dieta jest najkorzystniejsza w leczeniu raka?
Co jeść w chorobie nowotworowej?
Co pić będąc chorym na raka?
Co suplementować?
Czego nie przyjmować w terapii onkologicznej? – to najczęstsze pytania zadawane przez uczestników spotkania.

Kadra Kliniki Onkologii i Immunoonkologii, kierowana przez dra hab. n. med. Tomasza Kubiatowskiego, to wysoce wykwalifikowani lekarze specjaliści oraz pielęgniarki posiadające specjalizacje w dziedzinach onkologicznych i pokrewnych. W oddziale tym dąży się do zapewnienia pacjentom dostępu do najlepszych metod terapii nowotworów oraz jak najkrótszego oczekiwania na leczenie i pobyt w Klinice – co jest zgodne z trendami europejskimi i światowymi. W trakcie hospitalizacji pacjenci mają zapewniony stały i profesjonalny nadzór oraz opiekę kadry medycznej, m.in. dzięki możliwości interdyscyplinarnego konsultowania chorych ze specjalistami innych dziedzin medycyny (w tym kardiologii, gastroenterologii, chorób wewnętrznych, neurologii i innych) zatrudnionych w SP ZOZ MSWiA z W-MCO w Olsztynie. Nadrzędnym założeniem jest szybka i kompleksowa diagnostyka, bezpieczna terapia, a następnie kontrolowanie efektów leczenia w Poradni Chemioterapii zintegrowanej z Oddziałem. Klinika zajmuje się również leczeniem najcięższych powikłań związanych z terapią nowotworów.

Gratulując pomysłu na dotarcie do świadomości pacjentów onkologicznych oraz jakości realizacji kolejnych spotkań, dziękujemy pani lek. Beacie Tomaszewskiej zarówno w imieniu naszych rekonwalescentów jak i w imieniu całej Kadry SP ZOZ MSWiA z W-MCO w Olsztynie.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter