Przejdź do treści strony

Chwycić byka za… rogi

Pacjenci ze zdiagnozowanym nowotworem złośliwym jądra potrzebują wieloaspektowego wsparcia i jednocześnie indywidualnego podejścia po zakończonym leczeniu onkologicznym. Właśnie, z myślą o nich zespół pod redakcją dra n. med. Dawida Sigorskiego z Kliniki Onkologii i Immunoonkologii z Oddziałem Dziennym Terapii Onkologicznej oraz dra n. med. Macieja Przudzika z Kliniki Urologii i Onkologii Urologicznej Szpitala MSWiA w Olsztynie opracował kompleksowe materiały edukacyjne, które mają na celu poszerzenie świadomości na temat wielu aspektów tej choroby.

Całość zagadnień została opisana w sposób przyjazny i zrozumiały dla pacjenta, z zachowaniem rzetelności i w oparciu o dowody naukowe.
Celem tej publikacji jest ułatwienie pacjentom i ich rodzinom pokonania tej drogi w najbardziej optymalny sposób. W celu osiągnięcia tego celu w poradniku opisano proces diagnostyki i leczenia nowotworów jądra, w tym zagadnienia obejmujące leczenie chirurgiczne, chemioterapię i radioterapię. Nie pominięto tematów dotyczących powikłań omawianych terapii. Podkreślono istotę sfery psychologicznej oraz seksualnej.

Zachęcamy do lektury oraz do stosowania zasad Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem!

Link do strony Ligi Walki z Rakiem
Chwycic_byka_za_rogi.pdf (ligawalkizrakiem.pl)

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter