Przejdź do treści strony
Zdjęcie patio szpitala podczas wystawy

„Choroba nauczyła mnie żyć pełnią życia…”

Szpital Kliniczny MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie nie tylko inicjuje, ale popiera każdą formę zwiększającą świadomość onkologiczną pacjentów. W patio Polikliniki Olsztyńskiej otwarto wystawę poświęconą przemyśleniom, odczuciom Pań – pacjentek naszego szpitala, osobiście doświadczonych chorobą nowotworową, ale „nie dających za wygraną rakowi”.
„Choroba nauczyła mnie żyć pełnią życia…”
„Rak pozwolił mi spojrzeć na życie inaczej. Całkowicie je przewartościowałam. Zrozumiałam, że nie warto na nic czekać i niczego odkładać na później…”
„Z każdym tygodniem leczenia mój strach zamienił się we wdzięczność za najdrobniejsze rzeczy, smutek w radość za każdą chwilę spędzoną z rodziną i osobami, które stały przy mojego boku podczas codziennej walki…”
„Co mi dała choroba? Paradoksalnie życie. Życie piękne, kolorowe i uśmiechnięte.”

To tylko kilka przykładów, w jaki sposób Panie widniejące na zdjęciach przewartościowały swoje dotychczasowe życie naznaczone chorobą nowotworową i znalazły siły, aby mimo wszystko czerpać radość z kolejnych dni, miesięcy, lat… Cieszymy się, że jako wiodąca placówka onkologiczna w regionie zostaliśmy wybrani do wystawienia tych szczególnie wymownych prac. Sami inicjujemy i organizujemy wiele akcji i kampanii promujących zdrowy styl życia, świadome uczestnictwo w badaniach profilaktycznych czy udział w regularnych badaniach lekarskich.

Wystawa zorganizowana przy zaangażowaniu Pani Anny Henckiej-Zyser oraz współudziale Fundacji Spa For Cancer do obejrzenia w patio Szpitala Klinicznego MSWiA w Olsztynie.

Warmińsko-Mazurskie Centrum Onkologii Szpitala Klinicznego MSWiA w Olsztynie zachęca Panie i Panów do wykonywania badań w kierunku wykrywania potencjalnej choroby nowotworowej.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter