Przejdź do treści strony

BICIE REKORDU ŚWIATA W RESUSCYTACJI KRĄŻENIOWO – ODDECHOWEJ

Europejski Dzień Ożywiania Serca, który przypada 16 października z rozmachem obchodzony był w całej Polsce oraz olsztyńskiej Poliklinice.

Ośrodek Szkoleń Ratowniczych SP ZOZ MSW z W-MCO w Olsztynie zgłosił akces w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy polegającej na próbie bicia rekordu świata w prowadzeniu resuscytacji przez jak największą liczbę osób. Dotychczas obowiązujący rekord ustanowiony w 2013 roku wynosił 83111 jednocześnie resuscytujących osób.

W 2015 roku do zadania przystąpiło w Polsce ponad tysiąc instytucji a wśród nich również olsztyńska Poliklinika. W patio Zakładu Radioterapii rozstawiliśmy 5 stanowisk do prowadzenia resuscytacji. Instruktorzy Ośrodka czuwali nad prawidłowym przebiegiem próby. Do akcji prowadzenia resuscytacji zaangażowali się pracownicy szpitala, zaskoczeni ale jednocześnie zainteresowani wydarzeniem pacjenci, funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Ochotniczej Straży Pożarnej, studenci Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego. Najliczniejszą zorganizowaną grupą były SUPER przedszkolaki z sąsiadującego ze szpitalem przedszkola „Stokrotka”.

Łącznie do próby pobicia rekordu w naszym szpitalu zgłosiło się 121 osób i jest to najlepszy wynik w naszym regionie.

W najbliższym czasie dowiemy się od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czy w tym roku udało się pobić rekord. Jak wstępnie podaje Jurek Owsiak wszystko wskazuje na to, że w 2015 roku ustanowiony zostanie nowy rekord świata w prowadzeniu resuscytacji przez jak największą liczbę osób a my i nasi goście dołożyliśmy do tego skromną cegiełkę!!!

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter