Przejdź do treści strony

BADANIA ZAMIAST TULIPANÓW, CZYLI DZIEŃ KOBIET W SP ZOZ MSW Z W-MCO W OLSZTYNIE

W sobotę 7 marca 2015 r w szpitalu SP ZOZ MSW z WMCO w Olsztynie zostały zorganizowane uroczyste obchody z okazji Dnia Kobiet. Akcji przyświecał cel – promocja badań profilaktycznych, które są szansą na zdrowie i życie kobiet. Tego dnia do szpitala na specjalne zaproszenie przyjechały panie z Janowca Kościelnego, Orzysza, Jonkowa, Biesala i Biskupca by skorzystać z bezpłatnych badań: mammografii i cytologii. Łącznie w wydarzeniu uczestniczyło 130 kobiet.

Organizatorzy przedsięwzięcia zapewnili paniom szereg atrakcji. Oprócz bezpłatnych badań profilaktycznych, poczęstunku, wykładów z zakresu profilaktyki nowotworowej, warsztatów samobadania piersi, możliwe było wykonanie profesjonalnego makijażu, uzyskanie indywidualnych porad brafitterki – specjalistki ułatwiającej dobór biustonosza, zbadanie składu masy ciała u dietetyczek i poznania podstawowych zasad przy układaniu właściwej i zdrowej diety. Szpitalna pielęgniarka przeprowadzała pomiar ciśnienia, a konsultanci z Mydlarni podpowiadali jak dbać i pielęgnować skórę w zależności od pory roku. O oprawę muzyczną zadbały wokalistki szpitalnego chóru oraz zespół „Pokolenia” z Biesala.

By tradycji tego święta stało się zadość, każda pani otrzymała drobny upominek w postaci kompletu materiałów edukacyjnych promujących profilaktykę zdrowotną oraz próbki kosmetyków przekazanych przez sponsorów, firmy: Ziaja, Verona Products Professional, HEAN oraz Delia.

Galeria Zdjęć

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter