Spotkanie opłatkowe

Spotkanie opłatkowe w Poliklinice Olsztyńskiej

Spotkanie Wigilijne w Szpitalu Klinicznym MSWiA w Olsztynie to nie tylko piękna tradycja, ale także doskonała okazja do integracji zespołu i podziękowania pracownikom za ich zaangażowanie. W pierwszych słowach swojego wystąpienia Dyrektor Szpitala prof. Janusz Kocik podsumowując miniony rok, zwrócił się do pracowników szpitala:

„W tym świątecznym czasie chciałbym w podziękowaniu za Wasze zaangażowanie i poświęcenie w pracy w minionym roku,

Olsztyńskie Spotkania z Kardioonkologią

Olsztyńskie Spotkania z Kardioonkologią

11 grudnia br. odbyła się kolejna już edycja Olsztyńskich Spotkań z Kardioonkologią, w których uczestniczyło ponad 40 lekarzy zainteresowanych problematyką nowoczesnego leczenia kardiologicznego w tej populacji pacjentów. Spotkanie to odbyło się w ramach działalności statutowej Oddziału Olsztyńskiego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Prowadzącym i moderatorem konferencji był kierujący Oddziałem Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii i Kardiologii Onkologicznej Szpitala Klinicznego MSWiA w Olsztynie dr hab.

Zdjęcie zbiorowe lekarzy z sympozium

Sympozjum Sekcji Urologii Onkologicznej Polskiego Towarzystwa Urologicznego

W dniach 29–30 listopada 2024 roku w Warszawie odbyło się 11. Sympozjum Sekcji Urologii Onkologicznej Polskiego Towarzystwa Urologicznego, które stało się forum wymiany najnowszych osiągnięć i dyskusji nad kluczowymi zagadnieniami współczesnej uroonkologii. Przewodniczącym Sekcji oraz głównym organizatorem wydarzenia był dr hab. n. med. Roman Sosnowski, który przygotował program o wyjątkowej wartości merytorycznej. W jego ramach poruszone zostały,

Zrzut ekranu ze strony Radia Olsztyn

„Na Zdrowie” – nietrzymanie moczu u mężczyzn

Fizjoterapia urologiczna mężczyzn to rozwijająca się się dziedzina wsparcia zdrowia panów, którzy borykają się z krępującymi schorzeniami dna miednicy. Należy do nich między innymi nietrzymanie moczu, o którym mówi się najwięcej w przypadku kobiet, ale dotyczy również mężczyzn.

Gościem audycji „Na Zdrowie” był dr hab. n. med. Roman Sosnowski, lekarz kierujący Oddziałem Urologii i Onkologii Urologicznej Szpitala MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie.

Sympozjum Polskiego Towarzystwa Urologicznego

Sympozjum Polskiego Towarzystwa Urologicznego

W dniach od 6 do 7 grudnia br. w Szczecinie odbyło się coroczne Sympozjum Oddziału Północno-Zachodniego Polskiego Towarzystwa Urologicznego.

Dr n. med Maciej Przudzik jako sekretarz i członek Zarządu OPZ PTU był jednym z organizatorów sympozjum. Na sesji adeptów wykład wygłosił lek. Michał Magierowski, rezydent z Kliniki Urologii i Onkologii Urologicznej Szpitala Klinicznego MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie.

Antoni Celmer

Całe życie zawodowe związany z Polikliniką Olsztyńską

8 grudnia 2024 roku zmarł Antoni Celmer, wieloletni Dyrektor Szpitala MSWiA w Olsztynie, przez całe swoje bogate życie zawodowe związany z olsztyńską służbą zdrowia. Był lekarzem internistą i wybitnym specjalistą z zakresu organizacji ochrony zdrowia.

Po studiach medycznych w Białymstoku związał się ze Szpitalem MSW w Olsztynie, w którym w latach 1971 – 1979 był zastępcą dyrektora do spraw lecznictwa,

Odwiedziny św. Mikołaja w Szpitalu

Z ostatniej chwili… U nas też był…

Święty Mikołaj odwiedził dzisiaj chorych i kadrę Szpitala Klinicznego MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie.

Wśród wielu ciepłych życzeń znalazły się również słodkie upominki i możliwość zrobienia sobie zdjęcia z Mikołajem.

„Święty Mikołaju, czego ja mogę sobie życzyć w takim miejscu jak szpital… przede wszystkim zdrowia i szybkiego wyjścia z choroby”

Grudzień miesiącem profilaktyki nowotworów i zdrowego stylu życia

Grudzień miesiącem profilaktyki nowotworów i zdrowego stylu życia

Nowotwory są jednym z najpoważniejszych problemów zdrowotnych XXI wieku. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) rak jest drugą najczęstszą przyczyną zgonów na świecie. Jednak większość przypadków nowotworów można by było uniknąć poprzez wprowadzenie zdrowego stylu życia opartego na odpowiedniej diecie, aktywności fizycznej i zmniejszeniu narażenia na czynniki ryzyka.

Badania naukowe wykazały, że istnieje silna zależność pomiędzy stylem życia a ryzykiem zachorowania na nowotwory.

Konferencja „KardioHematoonkologia” – Warszawa 29 listopada 2024 r

29 listopada 2024 roku swoją premierę miała pierwsza w Polsce konferencja naukowa poświęcona problemom kardiologicznym u chorych leczonych z powodu chorób układu krwiotwórczego „KardioHematoonkologia”.

W trakcie konferencji, w sesji dotyczącej problemów zaburzeń rytmu serca w tej populacji chorych, swój wykład pt. „Zaburzenia rytmu u chorych na szpiczaka plazmocytowego” wygłosił ceniony w polskim środowisku kardioonkologicznym dr hab.