Przejdź do treści strony

Akcja Sprzątanie Świata 2022

Wrzesień to w całej Polsce okres intensywnego sprzątania otaczającego nas środowiska. Nasz urokliwy region, pełen lasów i jezior, niestety, nie pozostaje wolny od szkodliwego wpływu ludzi na środowisko naturalne.

Konkretnym, wymiernym efektem poprawy tego stanu rzeczy jest nasz coroczny udział w akcji „Sprzątanie Świata”. W piątkowe popołudnie 30 września 2022 r. pracownicy Szpitala MSWiA z W-MCO w Olsztynie przeprowadzili akcję sprzątania rezerwatu Las Warmiński im. prof. Benona Polakowskiego. Teren obejmował rozległą dolinę Łyny poniżej Jeziora Ustrych.

„To już kolejne sprzątanie w Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej. Ponieważ jest to rezerwat ścisły, na wejście i prace porządkowe zgodę wydał olsztyński Wydział Ochrony Środowiska” – tłumaczy prof. Marcin Jóźwik, jeden z uczestników akcji.

Wizyta w Rezerwacie przyniosła podwójne korzyści: pozwoliła uprzątnąć opakowania szklane i aluminiowe po napojach oraz plastikowe torby, a także cieszyć się pięknym widokiem dzikiej puszczy przy słonecznej pogodzie. „Las to nasze szczególne dobro, jeszcze tu wrócimy” – mówią położne z Oddziału Ginekologii Onkologicznej i Uroginekologii Szpitala MSWiA z W-MCO w Olsztynie.

Puszcza Napiwodzko-Ramucka jest pozostałością potężnego kompleksu leśnego rozpościerającego się między Nidzicą, Olsztynem, Giżyckiem, Ełkiem a rzeką Narew – w średniowieczu określanego mianem Puszczy Galindzkiej (od zamieszkującego ją pruskiego plemienia Galindów).

Zachęcamy do podobnych akcji, w imię naszego wspólnego globalnego interesu!

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter