Zdrowie to nasz największy skarb – bez niego trudno mówić o codziennym komforcie, radości z życia czy realizacji marzeń. Dlatego tak dużą wagę przykładamy do wyboru lekarza, pielęgniarki, położnej czy farmaceuty – osób, którym powierzamy to, co najcenniejsze. W trudnych chwilach szukamy nie tylko fachowości, ale też empatii, cierpliwości i serdeczności. I choć medycyna to przede wszystkim nauka, to w codziennej praktyce liczy się również człowiek – jego podejście, zrozumienie i troska.
Właśnie takich wyjątkowych pracowników ochrony zdrowia – pełnych pasji i oddania – nagradzamy w ramach Plebiscytu Medycznego HIPOKRATES. To oni każdego dnia niosą pomoc, wsparcie i nadzieję. Dzięki temu plebiscytowi możemy im symbolicznie podziękować i wyróżnić tych, którzy cieszą się szczególnym zaufaniem pacjentów.
Redakcja „Gazety Olsztyńskiej” i „Polski Metropolii Warszawskiej” przedstawia nominowanych ze Szpitala Klinicznego MSWiA z W-MCO w Olsztynie do nagrody w tegorocznej edycji Plebiscytu Medycznego Hipokrates 2025, będącego uznaniem dla zaangażowania, profesjonalizmu oraz wyjątkowej troski o pacjentów:
w kategorii Ginekolog Roku: Maria Bestecka, Maciej Jóźwik
w kategorii Urolog/Nefrolog Roku: Maciej Przudzik, Aleksander Tyszka, Janusz Kaczor
w kategorii Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku: Aleksandra Ząbczyk, Anna Młyńczak, Bożena Wesołowska, Izabella Konopka, Małgorzata Dzieniszewska, Małgorzata Łakomiak, Weronika Łukasiewicz
w kategorii Lekarz Rodzinny i POZ Roku: Anna Matecka-Abramczyk, Bożena Falkowska-Gilska, Małgorzata Konrad
w kategorii Radiolog/Technik Elektroradiolog Roku: Arkadiusz Żukowski
w kategorii Ortopeda Roku: Jacek Kopczyński
w kategorii Ratownik Medyczny/Ratownik Przedmedyczny Roku: Kacper Zadrożny, Michał Pietkiewicz
Nominowanym gratulujemy docenienia przez pacjentów i zgłoszenia do plebiscytu, a czytelnikom głosowania na Naszych Reprezentantów!
Najpierw mieszkańcy naszego regionu nominują do nagród pracowników ochrony zdrowia. Później rozpocznie się głosowanie. Laureatów w powiatach, a następnie w skali województwa poznamy na początku listopada. Statuetki i nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej wojewódzkiej gali.
Wspaniałym podsumowaniem całego plebiscytu będzie wielka ogólnopolska gala, która odbędzie się 6 grudnia br. na Zamku Królewskim w Warszawie. Podczas uroczystości główne nagrody odbiorą laureaci finału ogólnopolskiego plebiscytu.



