Przejdź do treści strony

WOJEWODA WARMIŃSKO-MAZURSKI DZIĘKUJE RATOWNIKOM KLINICZNEGO SZPITALNEGO ODDZIAŁU RATUNKOWEGO SP ZOZ MSWIA Z WMCO W OLSZTYNIE.

We wrześniu grupa ratowników Klinicznego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego SP ZOZ MSWiA z WMCO w Olsztynie po raz kolejny uczestniczyła w organizacji Wojewódzkiej Spartakiady Drużyn Sanitarnych OC. Ich zadaniem było opracowanie treści konkurencji, przygotowanie symulacji oraz ocena realnych działań drużyn ratowniczych. Wojewoda Warmińsko – Mazurski Pan Artur Chojecki jako nadzorujący formacje OC w uznaniu profesjonalizmu i zaangażowania skierował na ręce dyrektora SP ZOZ MSWiA z WMCO Pani prof. Jadwigi Snarskiej podziękowania. Zawody zawsze organizowane są w formule symulacji medycznych. Drużyny brały udział w 8 pozorowanych sytuacjach. Zostały one wysoko ocenione pod względem realizmu, dydaktycznym i organizacyjnym.

Praca ratownika medycznego to nie tylko praca w karetce, oddziale ratunkowym, praca z potrzebującym pomocy pacjentem. Zadaniem ratownika jest także prewencja. Szkoląc społeczeństwo z zasad zapobiegania wypadkom, udzielania pierwszej pomocy ratownik przyczynia się do realnego zmniejszenia ilości i skutków urazów i zachorowań. To misja niesienia pomocy, ale także przekazywania i kontroli wiedzy.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter