Przejdź do treści strony

Porozmawiajmy jak mężczyzna z mężczyzną

Movember to listopadowa akcja, która zachęca mężczyzn do badań profilaktycznych. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie przeprowadził szereg działań edukacyjnych, których podsumowaniem było spotkanie pacjentów ze specjalistami w dziedzinie onkologii Olsztyńskiej Polikliniki.

Tematem spotkania, które relacjonowała TVP3 Olsztyn, była „Nowoczesna diagnostyka i leczenie raka prostaty”. Prelegentami spotkania byli: lek. K. Gliński z Kliniki Radioterapii, dr n. med. M. Michalak z Zakładu Diagnostyki Obrazowej, dr n. med. M. Przudzik z Kliniki Urologii i Onkologii Urologicznej oraz dr n. med. D. Sigorski z Kliniki Onkologii i Immunoonkologii. Podczas spotkania można było się dowiedzieć, m.in. o sposobach wykrywania raka prostaty, o tym, kto powinien przeprowadzać badania genetyczne, o stadiach rozwoju raka prostaty, o wskazaniach do rezonansu prostaty czy chociażby o endoskopowym leczeniu przerostu prostaty. W spotkaniu wzięli udział także: Dyrektor Szpitala p. Krystyna Futyma oraz Z-ca Dyrektora ds. Lecznictwa p. Grzegorz Kade, który na zakończenie podziękował lekarzom prowadzącym i dokonał podsumowania akcji.
https://olsztyn.tvp.pl/57167651/wyprzedzic-nowotwor-trwa-akcja-movember

Szacuje się, że co piąty spośród wszystkich nowotworów wykrywanych u mężczyzn, to nowotwór prostaty. W walce z nim ważna jest szybka diagnoza, czemu służy akcja Movember zachęcająca mężczyzn do badań profilaktycznych w kierunku wczesnego wykrycia ewentualnego raka prostaty. Od niemal trzech lat w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko – Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie działa Klinika Urologii i Onkologii Urologicznej. Specjalizuje się przede wszystkim w leczeniu nowotworów uroonkologicznych, ale i operacjach – innowacyjnych nie tylko na skalę kraju, ale również świata.

O tej i innych inicjatywach medycznych realizowanych w SP ZOZ MSWiA z W-MCO w Olsztynie więcej na stronie internetowej Szpitala i stronie FB Poliklinika Olsztyn.
POLIKLINIKA MSWiA OLSZTYN – strona szpitala Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z Warmińsko- Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie

Poliklinika Olsztyn | Facebook

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter