Przejdź do treści strony

OCHRONA ZDROWIA W POLSCE-VII POLSKI KONGRES PRZEDSIĘBIORCZOŚCI OLSZTYN 2019

Warmińsko-Mazurskie Centrum Onkologii Szpitala MSWiA w dniach 24-25 października wzięło udział w VII już edycji Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości. Gospodarzem tegorocznej edycji było miasto Olsztyn oraz województwo Warmińsko-Mazurskie. W trakcie Kongresu odbyło się blisko 30 paneli dyskusyjnych, w których wzięło udział 150 prelegentów, a temu wszystkiemu przysłuchiwało się ponad 1200 uczestników. Gościem specjalnym wydarzenia był Jurgen Tiedje – przedstawiciel Komisji Europejskiej ds. badań i innowacyjności.

Nasz Szpital, reprezentowany przez Dyrektor Panią Krystynę Futymę w roli eksperta/prelegenta, uczestniczył w panelu dyskusyjnym poświęconym Ochronie Zdrowia w Polsce. Podczas dyskusji poruszano istotne tematy z zakresu ochrony zdrowia i systemu opieki zdrowotnej:

  • Innowacje w przemyśle medycznym
  • Różne formy finansowania opieki nad pacjentem
  • Szpital przyszłości. Finansowanie nowych technologii
  • Programy i kampanie zdrowotne. Przykłady sukcesów
  • Etyka i odpowiedzialność a przedsiębiorczość w sektorze medyczny
  • Lepiej zapobiegać czy leczyć?

Warmińsko-Mazurskie Centrum Onkologii Szpitala MSWiA prezentowało się również na swoim stanowisku w strefie wystawienniczej. Można było się zapoznać z profilem, strukturą i ofertą kompleksowego leczenia onkologicznego w Szpitalu, broszurą na temat inwestycji i rozwoju naszego Ośrodka, prowadzonymi obecnie programami profilaktycznymi oraz ofertą badań klinicznych. Przez dwa dni Kongresu do dyspozycji uczestników był rzecznik prasowy oraz pracownik Biura Badań Klinicznych.

Ponadto, Dyrektor Krystyna Futyma udzieliła wywiadu Forum Przedsiębiorczości Dziennika Gazety Prawnej przy udziale redaktora Dawida Kwietnia.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia było hasło „Gospodarka cyfrowa a społeczeństwo – perspektywy rozwoju”.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter