Przejdź do treści strony

Letnie Spotkania z Kardioonkologią…

Z udziałem kadry naukowo-medycznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie odbyło się kolejne z cyklu spotkań lekarzy specjalistów w zakresie onkologii „Letnie Spotkania z Kardioonkologią”.
Olsztyn i SP ZOZ MSWiA z W-MCO po raz kolejny prezentuje się jako ośrodek medyczny specjalizujący się w szeroko pojętej onkologii i dzielący się swoją szeroką wiedzą i bogatym doświadczeniem w tej dziedzinie.

Uroczystego otwarcia oraz podsumowania III Olsztyńskich Spotkań z Kardioonkologią zorganizowanych w Hotelu Omega dokonali: kierujący Oddziałem Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii i Kardiologii Onkologicznej dr hab. n. med. Radosław Grabysa oraz kierujący Kliniką Onkologii i Immunoonkologii z Oddziałem Dziennym Terapii Onkologicznej dr hab. n. med. Tomasz Kubiatowski.

„Ostre powikłania kardiologiczne w przebiegu immunoterapii opartej na inhibitorach immunologicznych punktów kontrolnych” zreferował prof. dr hab. n. med. Przemysław Leszek z Narodowego Instytutu Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Państwowego Instytut Badawczego.

„Pacjent onkologiczny okiem kardiologa” to ujęcie problematyki w naukowym odczycie prof. dr hab. n. med. Ewy Lewickiej
z Kliniki Kardiologii i Elektroterapii Serca Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

„Postępowanie żywieniowe u chorych wysokiego ryzyka kardiologicznego leczonych przeciwnowotworowo” przedstawiła dr n. med. Beata Tomaszewska z SPZOZ MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie

Naszej Kadrze Naukowo-Medycznej gratulujemy kontynuowania cyklu spotkań kardioonkologicznych, które z edycji na edycję przyciągają coraz szersze rzesze uczestników i dotykają coraz nowszych problemów kardio i onkologicznych.

W ramach III Olsztyńskich Spotkań z Kardioonkologią w konferencji udział wzięło kilkudziesięciu uczestników zainteresowanych poruszaną tematyką kardioonkologiczną. Kolejne spotkanie z tego cyklu są już w przygotowaniu i jak zwykle, przyniosą właściwy odzew środowiska medycznego. Organizatorom i prowadzącym – przedstawicielom Naszego Szpitala dziękujemy za udział i podzielenie się bogatym doświadczeniem medycznym w zakresie kardiologii i onkologii.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter