Przejdź do treści strony

CHIRURGIA_PLASTYCZNA

CHIRURGIA PLASTYCZNA


Humanistyczne pojmowanie zdrowia obejmuje poza sprawnym funkcjonowaniem narządów, również i dobre samopoczucie, ściśle związane z akceptacją samego siebie, swojego wyglądu. Operacje plastyczne są ogromną szansą na normalne życie dla wielu cierpiących ludzi, stwarzają nadzieję na powrót do aktywności osobom po wypadkach, chorobach, z wadami genetycznymi, pragnących pozbyć się swoich cech szczególnych, z którymi bardzo trudno funkcjonować w „świecie zdrowych”. Zgodnie z maksymą prekursora tej dziedziny medycyny „odtwarzamy i poprawiamy wadliwe części ciała, zniekształcone przez naturę bądź zły los, nie tylko dla ucieszenia oczu, ale i dla lepszego samopoczucia ludzi zgnębionych ułomnościami”. (Aranze Gaspar Tagliacozzi 1597 r.)

Powyższe przesłanki skłoniły do utworzenia we wrześniu 2008 r. na oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej pododdziału chirurgii plastycznej. Dzięki temu szpital MSWiA, jako pierwszy w regionie, oferuje zabiegi medyczne korygujące rzeczywiste lub odczuwalne defekty ciała.

Szczególną troską otoczone są kobiety po amputacji piersi w wyniku mastektomii. Mają bowiem możliwość poddania się zabiegowi rekonstrukcji piersi, który jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Operacja ma na celu odtworzenie budowy kobiecej klatki piersiowej, dzięki czemu piersi uzyskają naturalny wygląd, a pacjentka odzyskuje swoją kobiecość i zdecydowanie polepsza się jej komfort psychiczny.

Drugim ważnym aspektem działalności pododdziału jest chirurgia estetyczna, obejmująca różnorodne zabiegi mające na celu, najogólniej rzecz biorąc, zharmonizowanie wyglądu pacjentów z ich poczuciem piękna. Dotyczy to zarówno przywracania piękna noszącego znamiona upływu czasu, jak i korygowania mankamentów, będących wynikiem niedostatków natury. Koszty tego typu zabiegów pokrywają w całości pacjenci.

W celu zapewnienia najwyższej jakości świadczonych usług, zgodnych ze standardami europejskimi, szpital nawiązał stałą współpracę z dr med. Felixem Lewko – specjalistą chirurgii plastycznej i estetycznej. Opieka medyczna lekarza posiadającego 26-letnie doświadczenie zdobyte w klinikach niemieckich (Bochum, Dusseldorf, Bremen), to gwarancja dostępu do nowoczesnych i skutecznych metod leczenia. Wysoki poziom sprawności zawodowej dr F. Lewko, jego wiedza, umiejętności i osobowość sprawiają, że szybko zyskuje zaufanie pacjentów oraz wzrasta prestiż szpitala w środowisku.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z cennikiem operacji plastycznych na rok 2014 jakie przeprowadzamy w naszej placówce w Olsztynie

Rejestracja telefoniczna pod numerem:
tel. kom. 664 815 878
te. 89 539 82 45

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter