Przejdź do treści strony

Szpital Kliniczny MSWiA w Olsztynie nagrodzony kolejnym Certyfikatem Diamond Angels

Uroczystość wręczenia odbyła się w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, a Status Regionu Angels oraz Certyfikat Diamond Angels w imieniu Szpitala odebrali: dyrektor dr hab. n. med. Janusz Kocik, prof. CMKP oraz kierująca Oddziałem Neurologii z Pododdziałem Udarowym lek. med. Wioletta Wojtyra-Michalak. Szpital posiada już w swojej kolekcji: 4 złote, 2 platynowe i 6 diamentowych Certyfikatów.

Region Olsztyński to pierwszy w Polsce i jeden z 28 na świecie wyróżniony Statusem Regionu Angels, takiego regionu, gdzie świadomość społeczna na temat udaru mózgu, opieka przedszpitalna oraz opieka szpitalna w fazie ostrej są zoptymalizowane, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki leczenia pacjentów z udarem mózgu. Wymaga to współpracy szpitali, stacji pogotowia ratunkowego, lokalnych władz i nauczycieli, aby zapewnić bezpieczną przystań dla pacjentów udarowych w ich społecznościach. Aby region stał się Regionem Angels, na jego obszarze musi znajdować się odpowiednia ilość szpitali przystosowanych do leczenia pacjentów udarowych.

  • By osiągnąć status Regionu Angels, wszystkie szpitale z oddziałami udarowymi muszą zdobyć co najmniej złoty status Nagrody ESO/WSO Angels.
  • Nagrody WSO/ESO Angels są przyznawane kwartalnie szpitalom osiągającym kryteria określane przez międzynarodowe wytyczne.
  • Aby zakwalifikować się do ewaluacji w programie nagród ESO/WSO Angels, szpital musi zebrać dane dotyczące leczenia co najmniej 30 kolejnych pacjentów udarowych w ciągu kwartału.
  • Dane muszą zostać zapisane w rejestrze udarowym RES-Q lub SITS.
  • Status nagrody zostanie potwierdzony, gdy zgłoszenie zostanie przejrzane i zatwierdzone przez koordynatora krajowego.
  • Zdobywcy dwóch diamentowych nagród w roku zostają wyróżnieni na ceremonii wręczenia nagród podczas ESOC/WSC.

Całej kadrze Oddziału Neurologii z Pododdziałem Udarowym SK MSWiA w Olsztynie, na czele z Panią doktor Wiolettą Wojtyrą-Michalak, gratulujemy osiąganych wyników w zakresie leczenia pacjentów udarowych i wiodącej w

kraju roli Regionu Angels. Sukces Oddziału nie byłby w pełni możliwy, gdyby nie ścisła owocna współpraca z Klinicznym Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym, Zakładem Diagnostyki Obrazowej oraz Medycznym Laboratorium Diagnostycznym naszego szpitala.

Wpisz szukaną frazę i naciśnij enter