VII FESTYN SPORTOWO – INTEGRACYJNY „DĄŻ DO SPRAWNOSCI” – 7 sierpnia 2011 r.


7 sierpnia 2011 o godzinie 11.00 na stadionie Leśnym w Olsztynie odbył się VII Festyn Sportowo-Integracyjny „Dąż do sprawności”. Była to znakomita okazja do propagowania zapisów Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem.

Festyn rozpoczęła Spartakiada Amazonek, które stawiły się w liczbie 17 drużyn i koncert Kapeli Jakubowej. Po występie kapeli, o 14.15 rozdano Amazonkom puchary, dyplomy oraz misie MSWiA. Zwyciężyła ekipa Olsztyna przed Bartoszycami i Działdowem.

Po paniach do boju ruszyli piłkarze. W turnieju piłki nożnej na małe bramki wzięły udział drużyny medyków, dziennikarzy, VIP-ów, strażaków, mundurowych, organizacji pozarządowych. Piłki nie zrzucono jak w poprzednich latach z samolotu, lecz zrobił to śmiałek, który przejechał nad boiskiem siedząc na krzesełku parku linowego. Drużyna MSWiA zdobyła Puchar Prezydenta Olsztyna.

Dzieci mogły wziąć udział w grach i konkursie plastycznym, jaki zorganizowano pod namiotami „Gazety Olsztyńskiej”, „Naszego Olsztyniaka” i Galerii Warmińskiej w ramach wakacyjnej akcji „Osiedlowo na sportowo”. Szpital MSWiA zorganizował punkt medyczny, w którym można było zmierzył ciśnienie krwi, określił poziom cukru i cholesterolu. Festyn zakończył koncert, którego największą gwiazdą była Anna Jurksztowicz.