Logo POLIKLINIKA MSW OlsztynRejestracja online

Link do portalu e-pacjent szpitala
Link do Biuletynu Informacji Publicznej szpitala
SZPITALPRZYJAZNYPACJENTOM

Uroczyste otwarcie zmodernizowanego Zakładu Diagnostyki Obrazowej


Link do formularza do zgloszenia uwag do strony
Link do książki spisu telefonów szpitala
Link do mapy dojazdu do szpitala
Link do informacji o szybkiej ścieżce onkologicznej
Link do informacji o publikacjach szpitala
Link do informacji o działaniach antykorupcyjnych

Dnia 4 lutego 2019r. o godz. 1300 odbędzie się uroczyste otwarcie

„Zmodernizowanego Zakładu Diagnostyki Obrazowej wraz z jego wyposażeniem w najnowszej generacji cyfrowy sprzęt diagnostyczny”

MSWiA-logo-www
Modernizacja Zakładu Diagnostyki Obrazowej odbyła się dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z MSWiA w ramach dotacji na kwotę: 6 802 501,38 zł. Wartość całej inwestycji w postaci sprzętu oraz adaptacji pracowni wyniosła: 6 905 348, 99 zł. Dzięki dotacji nasz Zakład Diagnostyki Obrazowej wzbogacił się w najnowszej generacji sprzęt diagnostyczny:

– Tomograf komputerowy Siemens Definition AS wraz ze stacjami opisowymi

– Cyfrowy aparat RTG firmy Siemens

– Cyfrowy aparat RTG z zawieszeniem sufitowym Ysio Max Aim

– Aparat RTG z ramieniem C Ziehm Vision RFD

– Aparat USG Logiq S8

– wielofunkcyjny aparat USG dedykowany do badań onkologicznych i naczyniowych

 

Tomograf Siemens Definition AS

Diagnostyka obrazowa jest sercem naszego zakładu, dlatego tak ważne jest by nasi specjaliści stawiali diagnozę w oparciu o najnowocześniejszy dostępny na rynku sprzęt i technologie.

Tomografia komputerowa jest badaniem radiologicznym pozwalającym na uzyskanie wielowarstwowych przekrojów obrazów ciała pacjenta, służących ogólno-profilowej diagnostyce pacjentów z uwzględnieniem najwyższej troski o nisko-dawkowość promieniowania rentgenowskiego wykonywanych badań.

Dysponujemy szerokim wachlarzem możliwości klinicznych takich jak:

  • Rutynowe badania: głowy, klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy.
  • Zaawansowana ocena węzłów chłonnych, aorty i innych naczyń obwodowych.
  • Zaawansowana ocena zmian onkologicznych.
  • Badania wielofazowe i dynamiczne.
  • Badania niewielkich struktur anatomicznych.
  • Obrazowanie 3D.

System umożliwia wykonywanie akwizycji minimum 128 warstw w czasie jednego pełnego obrotu układu lampa-detektory. Dobiera starannie poziom dawki jak również zapewnia jej modulację we wszystkich trzech osiach w czasie rzeczywistym. Dobór wartości dawki następuje w czasie skanowania w oparciu o rzeczywiste pomiary pochłanialności obiektu badanego. System umożliwia ponadto rekonstrukcję iteracyjną, w obszarze danych surowych i przestrzeni obrazowej, umożliwiając redukcję dawki nawet powyżej 60 % w relacji do standardowej rekonstrukcji z zachowaniem najwyższej jakości obrazu.

Aparat RTG Luminos dRF Max (Siemens)

Jest to w pełni cyfrowy najnowszej generacji aparat typu telekomando przeznaczony do wykonywania klasycznych zdjęć radiograficznych (kostno-płucnych) oraz prześwietleń metodą fluoroskopii, będących badaniami dynamicznymi. Zdjęcia wykonywane są na najnowszej generacji detektorach cyfrowych o bardzo wysokiej rozdzielczości pozwalającej dostrzec najdrobniejsze szczegóły anatomiczne. Aparat wyposażony jest w dodatkowy statyw do wykonywania badań płuc o najwyższych standardach. Specjalne oprogramowanie i wyposażenie aparatu minimalizuje dawkę promieniowania. Przy badaniach wykonanych na aparacie Luminos dRF Max pacjent ma pewność, że otrzyma zdjęcie o wysokiej rozdzielczości, pokazujące najdrobniejsze szczegóły, będące przedmiotem badania.

RTG z zawieszeniem sufitowym Ysio Max Aim

Aparat wykonuje zdjęcia radiologiczne najwyższej cyfrowej jakości na stole kostnym i przy statywie. Dawka użyta do wykonania zdjęcia RTG jest niska. Podgląd wykonanego zdjęcia jest dostępny po dwóch sekundach, a gotowe zdjęcie po upływie zaledwie pięciu sekund od ekspozycji. Aparat wyposażony jest w bezprzewodowy detektor cyfrowy o wymiarach 35×43 cm oraz zaledwie 19 mm grubości. Zapewnia nie tylko doskonałą jakość obrazowania, ale jest lekki oraz charakteryzuje się wysoką trwałością.

RTG z ramieniem C Ziehm Vision RFD

Mobilny system dedykowany do zabiegów i diagnostyki gastroenterologicznej. Zastosowanie technologii w pełni cyfrowej z płaskim detektorem oraz wysoko wydajnego generatora 20 kW umożliwia otrzymanie obrazów o wysokiej rozdzielczości przy zastosowaniu niższej dawki promieniowania. Płaski detektor pozwala na uzyskanie powierzchni obrazowania 1,5 razy większej, niż w konwencjonalnych aparatach z ramieniem C, wyposażonych w kamerę CCD. Powierzchnia obrazowania w detektorze o wymiarach 30 x 30 cm wynosi 900 cm2. Ponadto, płaski detektor pozwala na uzyskanie dużo większej otwartej przestrzeni do pracy oraz większy ruch orbitalny (do 165°C), co ułatwia zabiegi i diagnostykę.

Ultrasonograf Logiq S8

Aparat USG nowej generacji wyposażono w zestaw 4 sond o wysokiej rozdzielczości. Charakteryzuje się ergonomiczną i lekką budową, co sprawia, że z łatwością sprawdza się on w niewielkich pomieszczeniach. Zastosowane nowoczesne technologie uzyskiwania obrazu USG jak CrossXBeam, LOGIQView, B-Flow pozwalają wykorzystywać ten aparat zarówno w badaniach ogólnych, jak i wysokospecjalistycznych. Zapewnia możliwość obrazowania wszystkich pacjentów, bez względu na budowę ciała.